Wyszło szydło z worka, czyli jak można mieć odrębne zdanie i nie cieszyć się z sukcesu

Nie wiem, nie rozumiem. Czy będący u steru władzy nie są Polakami. Czy rząd kraju nad Wisłą wybiera sobie obywateli, którzy mają prawo być jego obywatelami? Czy będąc tutaj urodzonym i godnie reprezentującym ten kraj, można się go wyprzeć, ba nawet głosować jeden przeciw wszystkim? Dziwnie pojęty to patriotyzm. To nie Polska jednak, tylko rząd z racji wyboru mniejszości (bo większość nie głosowała), który ma nas reprezentować czyli wszystkich obywateli, nawet tych, którzy są  z innej opcji politycznej albo w ogóle nie są zdeklarowani politycznie. A jednak wczoraj ta odrębność, to coś wbrew woli mojej, pełnoprawnej obywatelki. I było mi zwyczajnie wstyd… Już chociaż poczucie przyzwoitości i polska racja stanu dyktują aby Polska popierała kandydaturę Polaka na stanowisko prestiżowe, dające polski głos w Europie, reprezentujące nowych członków Unii; oni też jak jeden mąż poparli kandydaturę  dotychczasowego przewodniczącego Rady Europejskiej.   Dbając o wizerunek naszego kraju czy chociaż pokazanie  na zewnątrz że jesteśmy silnym  i lojalnym państwem, przedstawiciel rządu mógł się wstrzymać od głosu. Nie mógł, bo miał innego Polaka, żeby go wymienić. Jednak  Unia Europejska to nie obecna Rzeczpospolita, gdzie właśnie stosuje się zasadę: swój i mający jedynie słuszne poglądy, i wszystko inne nieważne. Teraz oburzenie pseudokracji, bo procedury europejskie niejasne. A niech spojrzą na swoje podwórko, jak traktowana jest opozycja w obu izbach polskiego parlamentu? Tutaj nie obowiązują zasady większości nie tylko kwalifikowanej a bezwzględnej, co krok i komisjach sejmowych i w urzędach na grzędach.

„Polska to dziwny kraj” jak mówią słowa z kabaretu, obecni politycy sami go nieświadomie tworzą. Tylko, to przykre że zamiast się cieszyć z sukcesu, nie ma ich za wiele w polityce międzynarodowej,  żeby nie powiedzieć wcale i nie mamy polityków, którzy mieliby możliwość ubiegania się o reprezentacyjne stanowiska w instytucjach europejskich, tym bardziej powinni docenić  i wspierać, co jest i pozwolić się cieszyć. Ja jestem dumna z tego wyboru, mam odrębne zdanie, jak większość Polaków.

Polka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapiski osobiste i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>