Specjalnie dla Adrianny :)

Ponieważ nachodzi nas nieuzasadniona tęsknota robimy się sentymentalni? Czy tak po prostu patrzymy z nutką przyjazną na to co kiedyś, z kim kiedyś – bywało tak , że pamiętamy to jak dziś. A to se ne wrati, jak całkiem zrozumiale, mawiają południowi sąsiedzi.

No i oczywiście nachodzi smutek, bo troszkę żal. Jakoś można temu uczynić zadość? Czytałam, że takie utracone miłości czy pasje do czegoś, tkwią w nas cały czas.
I jeśli, coś się kochało, coś sprawiało przyjemność, to to jest w nas i potrzebujemy tego. To jest jak świeży wiosenny deszcz na suchą, spragnioną  ziemię. Żyć odważnie, to właśnie odważyć się na to co, tkwi w nas w środku, co daje radość, poczucie sensu, a często przykurzone codzienną koniecznością, tym co musimy.

Absolutnie genialna, moim zdaniem, pisarka, E. Gilbert w swojej ostatniej książce, magicznej, bo piszącej o tej magii w nas tkwiącej, pokazuje drogi i namawia, do zrobienia, ważne żeby zrobić a nie zaniechać. Jak zacząć odważyć się na coś, czego dotychczas baliśmy się: np. można skoczyć ze spadochronem czy na bungee, spróbuj bo „strach się bać”. Oczywiście mogą to być mniej spektakularne wyczyny, jednak przełamujące, dające wiarę, że możesz i wszystko się może zdarzyć, Bo w życiu: ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Miałam dzisiaj taki dzień, że poczułam się trochę jak walcząca z wiatrakami. Czy jestem wojowniczką? A może czas zacząć. W każdym razie pisząc to, i to że zajrzałam tu i napisałam,  sprawiło, że  poczułam się lepiej. Czy znaczy to, że mam ambicje pisarskie? Wiem, że znacznie więcej ludzi pisze niż czyta. Ja zdecydowanie lubię czytać i to przeważa nad moim pisaniem.

Pozdrawiam wszystkich, którzy czytają

e-wita

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapiski osobiste i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>