Czy międzynarodowy dzień szczęścia był w Polsce dzisiaj?

jak minął dzisiejszy dzień; przyćmiony i to dosłownie przez Słońce, zaćmione. Co prawda  w 65% tylko i to dla przygotowanych i wyczekujących było to zjawisko przyrody.

A szczęście też trzeba wypatrzyć,  ze specjalnym szkiełkiem, tym razem z dużym powiększeniem. Mnie dzisiaj minęło bardzo miło. Dzień zaplanowany z wyprzedzeniem, zaplanowany na skupieniu się na sobie; no bo wiosna już tuż tuż i w lustro chciałoby się spojrzeć  do siebie z uśmiechem – niewymuszonym. Trzeba się uśmiechać do siebie, do lustra, tak na dobry początek dnia, staram się pamiętać…                                                              Pięknie wiosennie świeciło to Słońce, kiedy nie było zaćmione przez chwilkę. Jutro już wiosna to widać słychać i czuć… Nareszcie. Jak się można pocieszyć? – bardzo można, kiedy w takim Waszyngtonie np., gdzie zazwyczaj ok. 20 stopni Celsjusza o tej porze roku, a dzisiaj padał sobie, trochę niewiosennie śnieg.  Jak  to tak – to u nas i nam bliskie są takie okoliczności przyrody przecież.  Jakoś wcale mi tego nie żal. A niech sobie mają Amerykanie i ten śnieg, i wcale im tego nie zazdroszczę. Co innego Big Apple, tam i śnieg w maju byłby piękny.                                                                                                                                  I tak kolejne kamyczki wkładamy do naszego koszyka, te kamyczki to chwile, które los zsyła nam na drogę życia. Tak ładnie napisał satyryk (zupełnie jak poeta), Tadeusz Ross: niektóre kamyczki zabieramy ze sobą, chowamy, pamiętamy. O tych ładnych pamiętajmy, kolekcjonujmy je w swoim „koszyczku”. A te złe trzeba wyrzucać, nawet jeśli nie dają się wyrzucić. Lżej bez nich na sercu i na duszy: i o to chodzi  w tym dzisiejszym i każdym dniu mojego i twojego życia.

e-wita

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapiski osobiste i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>