Idą święta, krok po kroczku

najpiękniejsze w całym roczku jak co roku z nową piosenką mojego radia. Jeszcze idą ;niedługo będą już szusować. Czytam o delegowaniu zadań, żeby było dla każdego i żeby dzieci też traktować jak pełnoprawnych dorosłych a one się wywiążą. Jak to pięknie tak planować, a będzie jak zawsze na ostatnią chwilę? Pewnie tak; na pewno świątecznie i każdy będzie się starał. Bo nie liczy się nic tak naprawdę w te święta jak poczucie bliskości, ciepełka takiego, żeby nam było dobrze ze sobą, ciepło bliskością. Przypominam sobie święta dziecięce, było pachnąco zapachami pomarańczy, ciast, i tak jedynie i niepowtarzalnie jak co roku. I też tak się staram, bo mimo powtarzalności, co roku jest przecież pięknie i inaczej, bo sami się zmieniamy.  I nawet jak  się przerwie tę powtarzalność, to potem się wspomina , wraca, i próbuje odtworzyć albo zrobić po swojemu, ale na podobieństwo. Siła tradycji czy potrzeba poczucia się częścią?

Gońmy, szukajmy, starajmy się by było co roku jak na święta. Nie dajmy sobie tego odebrać. A że komercja, to od nas zależy czy jej się oddamy, czy zachowamy umiar, czy zaprosimy kogoś o kim się zapomina. Może podzielimy się czymś, czego kupimy za dużo albo zrobimy coś całkiem bezinteresownie tak dla kogoś, kogo zupełnie nie znamy. Możliwości jest dużo, bo dobrze jest pomyśleć o sobie dobrze nie tylko na święta, a okazja jest niepowtarzalna.

Nie dajmy się zwariować, kochajmy powtarzalność i siebie, a będzie świątecznie i ciepło !

e-wita

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapiski osobiste i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>