It makes you remember

Cieszmy się wiosną, tym  że możemy biegać, jeździć na rowerze, spacerować, uśmiechać się do ludzi…It just makes you remember to enjoy each day because you never know what may happen. To słowa aby cieszyć się każdym dniem, bo nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Napisała je koleżanka Amerykanka po Maratonie Bostońskim. Wtedy jeszcze szukano sprawców tragedii. Wśród uczestników maratonu byli członkowie jej rodziny. Miała nadzieję, że znajdą sprawców, na koniec te słowa: cieszmy się każdym dniem bo nie wiesz nigdy, co może się zdarzyć.

Dzisiaj znamy sprawców, czy możemy się czuć bezpiecznie? Świat jest globalną wioską i wszelkie zdarzenia odbywające się w świecie mają oddźwięk niemal natychmiast, w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Czy o to chodzi zamachowcom, aby nikt nie czuł się bezpiecznie. Na pewno aby zwrócić uwagę. Czy masowe imprezy sportowe, które wiążą się z dużą grupą ludzi to wystawianie się na ryzyko ataku? Nie można tak myśleć i dać się zastraszyć. Trzeba mieć świadomość, że dzisiaj istnieje takie ryzyko, bo sami możemy być uczestnikami takiego biegu, możemy kibicować. Co możemy zrobić – reagować. Na wszystko, co wydaje się podejrzane. Dla swojego dobra. To nas nie dotyczy, USA jest daleko?
Fanatyczna ideologia jest jak choroba wirusowa,  nie zna granic, nie wiadomo kogo może dotknąć. Często może to być ktoś, kogo zupełnie by się nie podejrzewało (jak Brunon K).

Cieszmy się bieganiem; tym że bieganie jest takie popularne w naszym kraju, z roku na rok coraz więcej uczestników i imprez sportowych (narodowy sport Polaków?) Moda na każdy wiek i każdą kieszeń, a zdrowie to efekt niewymierny. Róbmy to jednak świadomie i reagujmy, to nas dotyczy.

e-wita

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapiski osobiste i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>